zadzwoń: 720 229 229
lub napisz: info@cleanblast.pl

Sposoby czyszczenia kostki – z mchu, oleju, cementu

czyszczenie kostkiBruk jest stosunkowo tanim i bardzo wytrzymałym materiałem budowlanym. Te cechy wpłynęły na jego wyjątkową popularność. Kostka brukowa świetnie sprawdzi się niemal wszędzie – możemy ją spotkać zarówno w centrum dużego miasta, jak i na wsi, na prywatnych posesjach przy domach jednorodzinnych. Tak wysoka częstotliwość występowania i szerokie możliwości zastosowania sprawiają, że powstało wiele środków, które pomogą w usunięciu trudnych zabrudzeń. Pomimo ogromnej popularności tego materiału, mycie kostki nie należy do zadań prostych. Przede wszystkim zajęcie się czyszczeniem kostki brukowej z cementu, usuwaniem plam oleju z kostki brukowej, czy czyszczeniem kostki granitowej z mchu wymaga czasu i specjalistycznej wiedzy o nieinwazyjnych dla środowiska środkach chemicznych. Niektórych zabrudzeń można pozbyć się samodzielnie, jednak praktycznie każdy będzie narzekał o czasochłonności usuwania mchu z kostki brukowej.

usuwanie mchu z kostki brukowej

Własnoręczne wyeliminowanie wszelkich porostów z zakamarków niewielkiego, przydomowego chodnika wiąże się z kilkoma godzinami pracy oraz ze zmęczeniem. Zazwyczaj do domowych sposobów walki z niechcianymi roślinami należą: mechaniczne eliminowanie ich przy pomocy noża, śrubokrętu, czy szpachli malarskiej lub potraktowanie mocnymi środkami chemicznymi chodnika wraz z chwastami. Warto dodać, że nieodpowiednio dobrane chemikalia mogą jedynie zaszkodzić – wnikną w strukturę bruku, naruszając powierzchnię tego materiału. Doprowadzi to do szybszego osadzania się brudu i konieczności częstszego mycia kostki. Jeśli chcemy uniknąć nieprzewidzianych komplikacji związanych z samodzielnym czyszczeniem kostki, warto zadzwonić po profesjonalistów. Firmy takie jak Cleanblast sprawnie przeprowadzą proces czyszczenia kostki granitowej z mchu, usuwania oleju z kostki brukowej oraz czyszczenia kostki brukowej z cementu.

Zabrudzenia szczególnie uciążliwe – o czyszczeniu kostki brukowej z cementu oraz usuwaniu oleju z kostki brukowej

 

Przy pomocy domowych sposobów będziemy w stanie zająć się czyszczeniem kostki granitowej z mchu. Są jednak takie zanieczyszczenia, z którymi sami na pewno sobie nie poradzimy. Do usuwania plam oleju z kostki brukowej i czyszczenia kostki brukowej z cementu musimy wezwać specjalistów. Tłuste zabrudzenia oraz silnie zaschnięty brud mocno wiążą się z porami bruku, przez co proces czyszczenia kostki trwa zdecydowanie dłużej i należy go przeprowadzać etapami z zastosowaniem specjalistycznych środków. Czyszczenie kostki brukowej z oleju polega na zaaplikowaniu nieszkodliwych dla środowiska specyfików a plamę. Związek chemiczny musi wniknąć w pory bruku i zacząć oddziaływać na tłuste zanieczyszczenie. Taki zabieg może trwać nawet do kilku godzin. Po wstępnym usuwaniu oleju z kostki brukowej, pracownicy firmy zmyją środek gorącą wodą pod odpowiednim ciśnieniem. Jeśli zabrudzenie jest nadal widoczne, proces zostaje powtarzany taką ilość razy, aż wszystkie etapy czyszczenia kostki brukowej z oleju dadzą oczekiwany efekt.

zaufali nam

Zamów bezpłatne czyszczenie próbne

Jesteśmy pewni naszych wysokiej jakości usług, dlatego już teraz zamów
bezpłatne czyszczenie próbne i przekonaj się sam.