zadzwoń: 720 229 229
lub napisz: info@cleanblast.pl

Posadzka betonowa. Czy wymaga czyszczenia?

czyszczenie posadzki betonowej

Beton to bardzo wytrzymały materiał, który nadaje się do wielu zastosowań. Można użyć go do wykończenia ścian, podłóg, a także elementów we wnętrzu budynku, jak i na zewnątrz. Występuje zazwyczaj w barwach szarości, jednak beton można barwić i w ten sposób uzyskać inne odcienie. Największą popularnością cieszy się jednak ten materiał w wersji najbardziej naturalnej. Szary kolor sprawia, że zabrudzenia związane z zanieczyszczeniem powietrza, kurzem, pyłem i warunkami atmosferycznymi są praktycznie niewidoczne na powierzchniach betonowych. Nie oznacza to jednak, że posadzek betonowych nie trzeba czyścić. Wręcz przeciwnie! Warto co jakiś czas zająć się myciem posadzek betonowych. Zdziwimy się, gdy po czyszczeniu powierzchni betonowych, ujrzymy pierwotny kolor naszej posadzki!

 

 

O czyszczeniu powierzchni betonowych w przemyśle

Szczególnie często w halach przemysłowych możemy spotkać posadzki betonowe. Czyszczeniem ich zajmują się profesjonalne firmy. Powodem tego jest dysponowanie przez specjalistów odpowiednim sprzętem oraz preparatami chemicznymi. Branża przemysłowa jest pod względem czyszczenia posadzek betonowych bardzo wymagająca. Stosunkowo często w halach przemysłowych dochodzi do wycieku substancji chemicznych, a pracujące urządzenia również generują zabrudzenia. Z czyszczeniem posadzki betonowej pokrytej tak trudnymi do zmycia plamami mogą poradzić sobie tylko doświadczone i wyspecjalizowane firmy.

 

Kto szczególnie powinien skorzystać z usługi mycia posadzek betonowych?

Czyszczeniem posadzek betonowych powinni szczególnie mocno zainteresować się włodarze miast oraz właściciele przestrzeni często odwiedzanych przez dużą liczbę osób (np. galerie handlowe). Nieestetyczny wygląd i konieczność czyszczenia posadzek widoczna jest najbardziej właśnie w takich miejscach. Równie często zapewne jesteśmy świadkami braku czyszczenia posadzek z odpowiednią częstotliwością w przypadku parkingów podziemnych. Bardzo chętnie wykorzystuje się tam beton jako materiał wykończeniowy ze względu na jego trwałość, jednak o czyszczeniu powierzchni betonowych właściciele parkingów najwyraźniej zapominają.

 

zaufali nam

Zamów bezpłatne czyszczenie próbne

Jesteśmy pewni naszych wysokiej jakości usług, dlatego już teraz zamów
bezpłatne czyszczenie próbne i przekonaj się sam.