zadzwoń: 720 229 229
lub napisz: info@cleanblast.pl

Mycie dachów – dlaczego warto to robić regularnie?

mycie-dachu

Jeśli chodzi o ochronę wartości nieruchomości, jedną z najważniejszych rzeczy, które możesz zrobić, jest utrzymywanie czystości na zewnątrz domu. Zewnętrzna strona Twojego domu jest stale wystawiona na działanie czynników atmosferycznych i żywiołów, a Twój dach zwykle działa, jako pierwsza linia ochrony przed tymi wpływami.

Mycie dachówki – poznaj korzyści!

Utrzymywanie dobrego wyglądu domu jest bardzo ważną częścią jego regularnej konserwacji, ale czyszczenie dachu niesie też i wiele innych korzyści. Usługi takie jak oferta mycia dachu z mchu czy też malowanie dachu w Bielsku-Białej, pomogą Ci utrzymać dachy z dala od:

– glonów,
– mchów,
– porostów,
– pleśni.

Niektóre z tych zanieczyszczeń mogą po prostu wyglądać nieatrakcyjnie, ale inne mogą być bardzo szkodliwe dla stanu pokrycia dachowego, stąd profesjonaliści zalecają regularne korzystanie z mycia dachów.

Usuwanie mchu z dachu – pozbądź się go skutecznie!

Czyszczenie dachu to nie tylko jego wygląd: warto wiedzieć, że mech może z łatwością przesuwać się pod gontem i odciągać go od dachu, co w następstwie tworzy wgłębienia w powierzchni dachu. Im szybciej pozbędziesz się mchu rosnącego na dachu Twojego domu w Bielsku-Białej, tym w lepszym stanie przez dłuższy czas będzie Twoje zadaszenie. Czyszczenie mchu z pokrycia dachowego może zaoszczędzić znaczne kwoty na naprawie, stąd nie ignoruj usługi profesjonalnego mycia dachówki ceramicznej.

Mech rozprzestrzeni się po całym dachu, jeśli odpowiednio wcześnie się nim nie zajmiesz – całe szczęście, cena czyszczenia dachówki nie jest wygórowana. Po uszkodzeniu mogłoby to doprowadzić do wewnętrznego uszkodzenia z powodu wdzierającej się do domu opasowej wody, co z kolei może przyczynić się do rozwoju pleśni w Twoim domu, a to może być bardzo niezdrowe. Nie dopuść do tego!

Jeśli widzisz czarne pasma na dachu domu – prawdopodobnie jest to spowodowane przez porosty i grzyby. Te mogą rosnąć na każdym dachu, nawet jeśli jest on stale narażony na działanie promieni słonecznych i warto wiedzieć, że bardzo trudno je usunąć bez profesjonalnego czyszczenia dachów. Zatem, jeśli zauważyłeś taki problem na swojej posiadłości lepiej już dzisiaj sprawdź cennik mycia dachów u lokalnych dostawców takich usług, aby nie dopuścić do większych szkód.

Jest to tym bardziej istotne, iż te ciemne smugi sprawiają, że dachy pochłaniają więcej ciepła, co może znacznie zwiększyć koszty energii, jeśli próbujesz ochłodzić swój dom, więc powstrzymanie wzrostu porostów i grzybów może sprawić, że Twój dom stanie się bardziej energooszczędny.

 

 

Ale tutaj jeszcze jedna uwaga – Twój dach może być niszczony również przez glony, których nie jesteś w stanie zobaczyć. Stąd, bardzo ważne jest pamiętać, że tylko dlatego, że nie widzisz pleśni lub glonów rosnących na Twoim dachu, nie oznacza to, że ich tam nie ma. Najlepiej skontaktować się z profesjonalistami – oni obejrzą dach, zalecą czy trzeba skorzystać z malowania blachy trapezowej czy podjąć inne środki. Posiadają doświadczenie w takich zadaniach, warto zatem z tego skorzystać.

 

zaufali nam

Zamów bezpłatne czyszczenie próbne

Jesteśmy pewni naszych wysokiej jakości usług, dlatego już teraz zamów
bezpłatne czyszczenie próbne i przekonaj się sam.