zadzwoń: 720 229 229
lub napisz: info@cleanblast.pl

Mycie i czyszczenie kostki brukowej

czyszczenie kostki brukowej

Bez względu na to, jak dobrze został ułożony chodnik i bez względu na to, ile wydano na materiały wysokiej jakości – wszystkie nawierzchnie, od bardzo wysokiej klasy do niezbyt dobrej, wymagają pewnej podstawowej konserwacji, aby mogły jak najdłużej wyglądać – jak najlepiej.

Ci sprzedawcy, którzy obiecują „bezobsługowe” kostki brukowe są nieuczciwi. Konserwacja tej nawierzchni z czyszczeniem kostki brukowej na czele pozwala utrzymać tę nawierzchnię w doskonałym stanie. Jak zatem można się łatwo domyślić – brak odpowiedniej troski o to, by czyścić bruk regularnie i porządnie jest równocześnie pozwoleniem na pogorszenie stanu nawierzchni.

Mycie kostki brukowej – co musisz wiedzieć na ten temat?

Kostka brukowa – jej czyszczenie wcale nie musi być skomplikowane. Nawet zwykłe opłukiwanie jej wodą z mydłem jest lepsze niż żadna konserwacja. Wszystkie typy i formy nawierzchni będą wyglądać o wiele lepiej, jeśli się o to postaramy. Jednak niektóre rodzaje nawierzchni będą wymagały nieco więcej uwagi i działań, aby zawsze wyglądały jak najlepiej.

Przykładowe bardziej zaawansowane procedury są związane z:

– czyszczeniem kostki brukowej z oleju,
– piaskowaniem kostki brukowej,
– czyszczeniem kostki granitowej z mchu

Dobrą wiadomością jest to, że czyszczenie jest zazwyczaj łatwe, a nawet najbardziej zniedołężniały, zaniedbany lub zużyty chodnik można często wrócić do pięknego wyglądu – z odrobiną zaangażowania ze strony właściciela bądź profesjonalistów, tym bardziej iż cennik czyszczenia kostki brukowej jest dzisiaj dużo bardziej przyjemny dla kieszeni.

Radzenie sobie z chwastami, czyli usuwanie mchu z kostki brukowej

Chwasty są po prostu roślinami, które rosną w niewłaściwym miejscu, a na pewno nie ma miejsca bardziej niewłaściwego niż nawierzchnie, które kosztowały Cię mnóstwo pieniędzy. Istnieją powszechne mity dotyczące chwastów i bruku, więc od razu je wyjaśnimy.

Najważniejsze jest to by wyjaśnić iż nie ma czegoś takiego jak powierzchnia wolna od chwastów. Jeśli detrytus może gromadzić się na powierzchni, będzie to tylko kwestią czasu, zanim jakiś chwast lub inny zdecyduje się założyć obóz bazowy we wspomnianym detrytusie i konieczne będzie się zająć czyszczeniem kostki brukowej we Wrocławiu czy innym mieście – z mchu i innych chwastów.

Mycie kostki brukowej cena – można za darmo czy konieczne będzie usuwanie oleju z kostki brukowej?

Najprostszym i najbezpieczniejszym sposobem czyszczenia nawierzchni jest szorowanie jej wodą z mydłem, gdzie nie obowiązuje cennik za mycie kostki brukowej – robisz to sam. Niektórzy ludzie będą zaklinać się, że gorąca woda z mydłem jest bardziej skuteczna niż zimna, ale w rzeczywistości właściwie woda z mydłem zrobi to samo. Użyj płynu do mycia naczyń lub bezkwasowego mydła na bazie mydła – jednak, jeśli będziesz mieć do czynienia z bardziej zaawansowanymi zabrudzeniami takimi jak olej, sprawa może być bardziej skomplikowana. Wtedy zabiegu usuwania plam oleju z kostki brukowej powinien podjąć się profesjonalista.

Pamiętaj też, że kwasy i środki czyszczące na bazie kwasów mogą mieć szkodliwy wpływ na niektóre rodzaje betonu i nawierzchni z kamienia naturalnego, unikaj ich. Jeśli nie masz pewności co do stosowanego środka lepiej będzie zapłacić niewygórowaną cenę za czyszczenie kostki brukowej – niż ją zniszczyć.

zaufali nam

Zamów bezpłatne czyszczenie próbne

Jesteśmy pewni naszych wysokiej jakości usług, dlatego już teraz zamów
bezpłatne czyszczenie próbne i przekonaj się sam.