zadzwoń: 720 229 229
lub napisz: info@cleanblast.pl

Jak prawidłowo wygląda mycie posadzek betonowych?

mycie-betonuCzyszczenie posadzek betonowych różni się znacznie od czyszczenia wszelkich innych powierzchni podłóg w pomieszczeniach. W tym artykule dowiesz się jak usunąć brud bez uszkadzania betonowych podłóg oraz dlaczego odpowiedni sposób czyszczenia powierzchni jest taki ważny.

Czyszczenie posadzek betonowych – od czego zacząć?

Beton jest wytrzymałym materiałem – dlatego tak często się z niego korzysta, zarówno na podłogi wewnętrzne, jak i zewnętrzne. Jest: trwały, łatwy w czyszczeniu, dość odporny na plamy.

Jednak beton ma też swoje wady – przez to, że jest porowaty – pochłania brud, wycieki i inne zanieczyszczenia. Jest to zatem oczywiste, że coś tak twardego jak beton, będzie wymagało okresowego szorowania i to najlepiej przy skorzystaniu z mycia wysokociśnieniowego.

Oto, jak czyścić beton zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz, czyli mycie ciśnieniowe.

Myjka wysokociśnieniowa to najłatwiejszy sposób czyszczenia betonu na zewnątrz. Powinieneś być w stanie w ten sposób usunąć cały brud, pleśń i inne zanieczyszczenia w jedno popołudnie. Wynajmij odpowiedni sprzed przed rozpoczęciem projekt, jeśli takowego nie posiadasz bądź też wynajmij specjalistów wykonujących takie realizacje. Jeśli zdecydujesz się na samodzielne mycie posadzek we Wrocławiu masz szczęście, bowiem w tym mieście jest duży dostęp do zaawansowanych narzędzi i środków.

Mycie posadzek Wrocław – jak to zrobić samemu?

Spryskaj powierzchnię posadzki detergentem i użyj sztywnego pędzla, aby dobrze dotrzeć do każdego zanieczyszczenia betonu. Nigdy nie używaj szczotki z metalowym włosiem – metaliczne włókna mogą zostać uwięzione w porowatej powierzchni betonu i doprowadzi to, do pojawienia się rdzy. Koniecznie też zanim weźmiesz się za takie doczyszczanie posadzek załóż okulary ochronne i rękawiczki. Następnie włącz myjkę ciśnieniową – używaj jej wykonując ten sam ruch, jakbyś wycierał konwencjonalną podłogę.

Chcesz wiedzieć, jak usunąć plamy z betonu?

Istnieje kilka opcji. Możesz użyć wybielacza z amoniakiem i kilka innych komercyjnych rozwiązań. Naturalnym rozwiązaniem na uporczywą plamę na wewnętrznych posadzkach betonowych, jest zmieszanie mąki i nadtlenku wodoru tak, aby uzyskać pastę o konsystencji masła orzechowego. Rozłóż ją na zabarwionym obszarze, zostaw na noc. Następnie taką warstwę należy zeskrobać narzędziem do skrobania z ostrzami z tworzywa sztucznego i gotowe!

Fosforan trójsodowy (TSP) zmieszany z wodą i wyszorowany w zabrudzony obszarze za pomocą szczotki nylonowej może usunąć trudne plamy. Należy go stosować do momentu, aż plama zniknie i następnie spłukać wężem. Środek ten zwykle jest dostępny w sklepach dla majsterkowiczów.

Również kwas wytrawiający może być stosowany na podłogach zewnętrznych aby usunąć zabrudzenia, takie jak rdza lub zaschnięta zaprawa. Jest to potężny, toksyczny materiał, który powinien być używany z niezwykłą ostrożnością. Obowiązkowo należy nosić okulary ochronne, podczas korzystania z tego środka.

Na koniec warto pamiętać, że chcąc podnieść odporność podłóg betonowych na przyszłe plamy, dobrze jest nałożyć specjalny środek uszczelniający.

zaufali nam

Zamów bezpłatne czyszczenie próbne

Jesteśmy pewni naszych wysokiej jakości usług, dlatego już teraz zamów
bezpłatne czyszczenie próbne i przekonaj się sam.