zadzwoń: 720 229 229
lub napisz: info@cleanblast.pl

Piękna i trwała elewacja – o rodzajach i czyszczeniu klinkieru

impregnat do klinkieruKlinkier to materiał trwały i ponadczasowy. Domy, do których wykończenia użyto cegieł lub płytek klinkierowych, nawet po kilkunastu latach wciąż wyglądają wyjątkowo dobrze. Dlatego też materiał ten nieustannie cieszy się zainteresowaniem wśród osób planujących budowę własnych, przytulnych „czterech kątów”. Najpopularniejszy jest klinkier w odcieniach czerwieni; często wybierane są także cegły i płytki w kolorach ciepłych: żółtym, pomarańczowym, brązowym i beżowym. Natomiast równie dobrze i ciekawie prezentują się domy, przy wykończeniu których użyto mniej typowych barw klinkieru: bieli, szarości, czerni, a nawet zieleni, granatów i różów. Interesującymi materiałami są także płytki, w których zastosowano cieniowania; nadano nietypową, drapowaną fakturę lub pokryto powierzchnię klinkieru specjalną glazurą, która dodaje płytkom charakterystyczny połysk.

Jest to materiał bardzo wdzięczny, docenią go osoby, które nie chcą zbyt często zajmować się czyszczeniem klinkieru. Prawidłowo wykonana elewacja nie będzie wymagała mycia co najmniej przez kilka sezonów. Trwałość oraz czystość fasad można także przedłużyć zastosowaniem odpowiedniego impregnatu do klinkieru.

Profesjonalny montaż kluczem do rzadkiego czyszczenia klinkieru

 

Na powierzchni nowo położonej elewacji mogą pojawiać się białe plamy – jest to normalna sytuacja, która nie powinna trwać dłużej niż rok od montażu. Woda użyta podczas murowania odparowuje i na powierzchni powstają tzw. wykwity. Jeśli taka sytuacja utrzymuje się dłużej, jest to dla nas powód do niepokoju.

czyszczenie klinkieru

Jak więc powinien prawidłowo przebiegać montaż klinkieru?

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na jakość użytych materiałów oraz użycie zaprawy dedykowanej do klinkieru. Zastosowana do zaprawy woda oraz piasek powinny być pozbawione jakichkolwiek zanieczyszczeń. W ten sposób zminimalizujemy ryzyko pojawiania się niechcianych białych plam na powierzchni elewacji oraz konieczności częstego czyszczenia klinkieru. Na etapie montażu materiał ten jest wyjątkowo wrażliwy, dlatego warto poświęcić czas na znalezienie doświadczonego specjalisty, który będzie pamiętał o odpowiednim przechowywaniu materiałów, w czasie przerw zabezpieczy odpowiednio dotychczas wykonane prace, będzie potrafił dobrać konsystencję zaprawy, zadba o zapewnienie odpowiedniej cyrkulacji powietrza pod ścianą elewacyjną, a także pokryje płytki specjalnym impregnatem do klinkieru.

 

Dzięki dedykowanemu impregnatowi do klinkieru uzyskasz trwałość

 

Zastosowanie impregnatu do klinkieru pozwoli nie tylko zachować trwałość elewacji, ożywi barwę płytek i cegieł, ale także ograniczy częstotliwość konieczności czyszczenia klinkieru. Specjalistyczne preparaty świetnie chronią ten materiał budowlany, jednocześnie umożliwiając przenikanie pary wodnej na zewnątrz, czyli mury naszej nieruchomości będą „oddychać”. Przede wszystkim użycie impregnatu do klinkieru zapewni ochronę przed takimi czynnikami jak woda i wilgoć – zastosowana warstwa zabezpieczy przed wnikaniem opadów atmosferycznych oraz wypełni ewentualne mikro rysy w materiale.

 

zaufali nam

Zamów bezpłatne czyszczenie próbne

Jesteśmy pewni naszych wysokiej jakości usług, dlatego już teraz zamów
bezpłatne czyszczenie próbne i przekonaj się sam.