zadzwoń: 720 229 229
lub napisz: info@cleanblast.pl

Piaskowanie cegły – poznaj rodzaje i wybierz wykonawcę!

piaskowanie cegly

Jeżeli rdza, zanieczyszczenia i plamy zaczynają niszczyć powierzchnię cegieł, często jedynym sposobem na ich dokładne oczyszczenie jest piaskowanie. Procesem zwanym piaskowaniem cegły usuwa się większość zanieczyszczeń powierzchniowych w tym:

– brud,
– gruz,
– farbę,
– rdzę.

Równocześnie też pozostawia się czystą powierzchnię – gotową do malowania lub powlekania. Coraz więcej osób korzysta z tego rozwiązania, tym bardziej iż cena piaskowania jest dzisiaj o wiele bardziej przystępna niż jeszcze kilka lat temu.

Czym dokładnie jest piaskowanie Wrocław?

Piaskowanie jest metodą czyszczenia różnych powierzchni, w tym cegły, kamienia, stali, betonu i wielu innych. Profesjonalne usługi firm oferujących piaskowanie świadczone zazwyczaj stosowane są w odniesieniu powierzchni ścian i elewacji – ale nie tylko. Aby uzyskać informacje na temat usług piaskowania na Śląsku czy w innym regionie Polski najlepiej wpisać odpowiednią frazę do wyszukiwarki – i zapoznać się z listą firm, które świadczą usługi tego rodzaju. Z pewnością ich przedstawiciele będą bardzo chętni do tego, aby omówić różne sposoby piaskowania, jakie mają do zaproponowania.
Piaskowanie na mokro i inne – czyli różne rodzaje piaskowania

Istnieją dwa główne typy piaskowania: suche piaskowanie i mokre piaskowanie. Piaskowanie na sucho to proces wykorzystujący strumień powietrza pod wysokim ciśnieniem. Jest to zwykle stosowane na powierzchniach metalowych w celu usunięcia rdzy, zatem przede wszystkim mówi się wtedy o piaskowaniu metali. Dzięki niemu po dokładnym oczyszczeniu powierzchnia jest gotowa do obróbki świeżą warstwą farby.

Innym rodzajem piaskowania bezpyłowego jest piaskowanie na mokro, inaczej nazywane piaskowaniem wodą. Piaskowanie na mokro jest najczęstszym środkiem do usuwania powierzchni, a sam proces mokrego piaskowania jest bardzo podobny do suchego piaskowania, jednak wykorzystuje strumień wody o dużej mocy zmieszany z materiałami ściernymi – w tym przypadku piaskiem. Piasek zgrubia powierzchnię podłoża, umożliwiając lepsze wchłanianie farby. Warto dodać, że cena hydropiaskowania również przemawia na jego korzyść.

Obie metody są bardzo skuteczne w usuwaniu zanieczyszczeń powierzchniowych – najważniejsze jest by wybrana profesjonalna firma nie tylko zapewniła cenę piaskowania cegły dopasowaną do potrzeb i możliwości klientów, ale też by potrafiła z nimi omówić najlepszą metodę dla danego podłoża. Jeśli chcesz skorzystać z profesjonalnych usług piaskowania – koniecznie zwróć na to uwagę.

Profesjonalna firma – profesjonalne piaskowanie cegły. Czym powinna się charakteryzować?

– Powinna mieć do dyspozycji odpowiednie narzędzia,
– Powinna posiadać niezbędne doświadczenie,
– Winna respektować odpowiedni protokół bezpieczeństwa.

Te trzy elementy są kluczem do prawidłowego piaskowania powierzchni. Profesjonalny wykonawca będzie miał dostęp do narzędzi, które nie tylko szybciej wykonają zadanie, ale także wykonają pracę w możliwie najbezpieczniejszy sposób. Piaskowanie może spowodować, że szkodliwe cząstki znajdą się w powietrzu, jeśli nie zostaną zastosowane odpowiednie środki ostrożności – żadna profesjonalna firma na to nie pozwoli!

zaufali nam

Zamów bezpłatne czyszczenie próbne

Jesteśmy pewni naszych wysokiej jakości usług, dlatego już teraz zamów
bezpłatne czyszczenie próbne i przekonaj się sam.