zadzwoń: 720 229 229
lub napisz: info@cleanblast.pl

Od czyszczenia po piaskowanie, czyli co zrobić gdy zwykłe mycie ścian już nie wystarczy?

mycie elewacji

Kiedy pobrudzisz keczupem swoją ulubioną koszulę, albo po spacerze w deszczu masz samo błoto na skarpetkach, czy pozbywasz się tych rzeczy? Być może w niektórych ekstremalnych przypadkach. Zazwyczaj jednak po prostu wkładasz je do prania. Brud (lub keczup) wypłukuje się, wysycha, a odzież jest znowu gotowa do użytku.

Ten sam pomysł może być równie dobrze zastosowany w odniesieniu do ścian Twojego domu. Dlatego też dodanie do rutynowych porządków czyszczenia piaskowca, cegły czy jakiejkolwiek ściany jaką posiadasz do listy zadań , które musisz zrobić – naprawdę może zdziałać cuda. Dlaczego jeszcze warto czyścić ściany? Spróbujemy odpowiedzieć sobie na to pytanie w poniższym artykule.

Mycie ścian: to jest to!

Jeśli zabierzesz się do mycia fasad w sposób przemyślany i regularny, z pewnością usuniesz z nich cały ten:

– Brud;
– Kurz;
– Pozostałości po gotowaniu;
– Smugi w obszarach o wysokiej wilgotności (szczególnie w łazience);
– Odciski palców;
– Wszelkie plamy;

Nawet jeśli dana powierzchnia już dawno ma za sobą lata świetności i jest daleka od nowej – nie zawsze musisz od razu interesować się piaskowaniem ścian – nierzadko porządne czyszczenie to wszystko, czego potrzebujesz i tym samym jest w stanie przywrócić zaskakującą ilość świeżości do czterech ścian. Czysta ściana oznacza mocniejszą, zdrowszą i trwalszą powierzchnię wnętrza.

Jak wziąć się za czyszczenie ścian bez ich uszkodzenia?To wspaniałe pytanie! Przede wszystkim, jeśli chodzi o mycie ścian należy unikać środków czyszczących z wybielaczem. Produkty, takie jak te, mogłyby spowodować jeszcze większe smugi i uszkodzenia, bez względu na to czy zajmujesz się czyszczeniem cegły czy innego materiału. Kluczem jest zrobić jak najmniej, aby wykonać zadanie jak najbardziej Innymi słowy, rozpocznij proces bardzo delikatnie, a jeśli plama lub smuga nie ustąpią, możesz zacząć używać większej siły czyszczącej. Zawsze też możesz spojrzeć na cennik hydropiaskowanie bowiem nie jest już tak drogie jak kiedyś i być może to będzie rozwiązaniem Twoich problemów czyt. najbardziej uporczywych plam.

Jednak rozpocznij od ręcznego oczyszczenia odkurzania ścian, uzbrajając się w odpowiedni zestaw impregnatów do klinkieru – wtedy dużo łatwiej uporasz się z czyszczeniem klinkieru.

Czyszczenie cegły – jak to zrobić po domowemu?

Podobnie jak każde inne zajęcie wymagające czyszczenia fasad:

Napełnij wiadro ciepłym roztworem wody i łagodnym detergentem do naczyń.
Używaj miękkiej gąbki (ta kombinacja może zdziałać cuda dla Twoich ścian).

Jednak, jeśli nadszedł czas na nową wersję ściany – najlepiej porozmawiaj ze specjalistą od piaskowania cegły czy piaskowania kamienia i znajdźcie wspólnie najlepsze rozwiązanie. To może być najlepszy sposób na uzyskanie najlepszych efektów, a tylko taki specjalista dysponuje urządzeniem do piaskowania metalu czy innych nawierzchni, z czego jasno wynika iż tylko on może zająć się piaskowaniem metalów czy też zaawansowanym piaskowaniem elementów metalowych. Nie martw się – cennik piaskowania cegły jest dość przystępny i dzisiaj niemal każdy może pozwolić sobie na korzystanie z takich usług.

zaufali nam

Zamów bezpłatne czyszczenie próbne

Jesteśmy pewni naszych wysokiej jakości usług, dlatego już teraz zamów
bezpłatne czyszczenie próbne i przekonaj się sam.