zadzwoń: 720 229 229
lub napisz: info@cleanblast.pl

Kiedy drewno wymaga piaskowania?

piaskowanie drewna

 

Technika piaskowania drewna to świetny sposób na wyczyszczenie powierzchni i przedmiotów drewnianych. Polega ona na skierowaniu strumienia powietrza pod ciśnieniem wraz ze ścierniwem (piaskiem) na obiekt wymagający odnowienia. Metodę tę wykorzystywano już w XIX wieku, a za jej wynalazcę uznaje się Benjamina Tilghmana. Ten amerykański żołnierz zauważył, że cząsteczki piasku pod wpływem silnego wiatru mają właściwości ścierne. Zdecydował się na wykorzystanie tej techniki w przypadku drewna. Efekty piaskowania były bardzo zadowalające i metodę wynalazcy z USA stosuje się do dziś. Obecnie jednak dysponujemy lepszymi narzędziami do piaskowania drewna oraz stosujemy ścierniwo o różnorodnej średnicy, co pozwala na dokładniejsze usuwanie zabrudzeń oraz odpowiednie dopasowanie rodzaju piasku do specyfiki czyszczonej powierzchni. Piaskowaniem drewna zajmują się profesjonaliści i oczyszczanie większych oraz bardzo delikatnych powierzchni lepiej powierzyć zawodowcom. Zniwelujemy w ten sposób ryzyko uszkodzeń powierzchni drewnianych, zaoszczędzimy czas oraz nie będziemy musieli organizować dla siebie specjalnego stroju ochronnego. Natomiast technikę piaskowania drewna możemy zastosować samodzielnie w przypadku niezbyt dużych i wytrzymałych powierzchni.

 

 

Co możemy wyczyścić metodą piaskowania drewna?

 

Przy pomocy piaskowania można wyczyścić niemal każdy rodzaj drewna. Czyszczenie piaskiem świetnie sprawdzi się w przypadku takich rzeczy z drewna jak:

– schody

– podłogi

– meble

– drzwi

– elewacje

– ławki (np. w parkach, na placach zabaw)

 

Z drewnem czasami trzeba obejść się jednak delikatniej. Dotyczy to zwłaszcza obiektów zabytkowych, antyków oraz delikatnych, bogato zdobionych elementów drewnianych. Wtedy stosuje się ścierniwo o możliwie najmniejszej średnicy lub zamiast piaskowania wykorzystuje się sodowanie (czyszczenie sodą).

Jeśli czyszczenie drewna zlecamy profesjonalnej firmie, to warto przed rozpoczęciem usługi zapytać o możliwe sposoby zabezpieczenia powierzchni po wykonaniu piaskowania drewna. Naturalne, niepokryte żadnymi preparatami drewno jest bowiem bardzo wrażliwe na działanie powietrza, słońca i czynników mechanicznych.

 

Nie tylko drewno możemy wyczyścić piaskowaniem. Piasek jako ścierniwo ma szerokie zastosowanie i bardzo dobrze sprawdza się również w przypadku czyszczenia:

– cegły

– metalu

– kamienia

– betonu

– i wielu innych materiałów

zaufali nam

Zamów bezpłatne czyszczenie próbne

Jesteśmy pewni naszych wysokiej jakości usług, dlatego już teraz zamów
bezpłatne czyszczenie próbne i przekonaj się sam.