zadzwoń: 720 229 229
lub napisz: info@cleanblast.pl

Zalety przeprowadzania renowacji elewacji

renowacja elewacji wrocław

Ściany zewnętrzne budynków co jakiś czas wymagają przeprowadzenia gruntownego remontu. Pomimo zastosowania nowoczesnych farb i tynków, czynniki atmosferyczne, lokalizacja nieruchomości oraz zanieczyszczenie środowiska mają duży wpływ na wygląd fasad budynków.  Renowację elewacji powinno wykonywać się co kilka lub kilkanaście lat, co znacząco wpłynie m.in. na stan nieruchomości, estetykę i warunki mieszkalne.

 

O renowacjach elewacji we Wrocławiu

Ściany niszczeją pod wpływem niekorzystnych czynników, dlatego szczególnie potrzebni są fachowcy zajmujący się renowacjami elewacji we Wrocławiu. Stolica Dolnego Śląska jest miastem prężnie rozwijającym się, migruje tutaj dużo osób z całej Polski oraz z wielu krajów z zagranicy. Stale zwiększająca się liczba ludności oraz pozytywne warunki gospodarcze wymuszają wzmożony ruch uliczny. A większa ilość samochodów oraz pojazdów komunikacji miejskiej przyczynia się do wzrostu zanieczyszczenia powietrza w mieście. Pyły zawieszone w powietrzu, zanieczyszczenia osadzające się na ścianach budynków wraz z opadami atmosferycznymi oraz wpływ spalin pochodzących z transportu drogowego – to wszystko wnika w powierzchniową warstwę fasad, powodując nieestetyczny wygląd. O renowacjach elewacji we Wrocławiu powinni pamiętać także właściciele budynków, którzy mają problem z zawilgoceniem ścian. Niedociągnięcia ekipy budowlanej lub nieodpowiednia izolacja ścian łazienki może doprowadzić do permanentnego namakania fasad. A to może spowodować pojawienie się grzybów i glonów, które powinny być natychmiast usunięte.

renowacje elewacji Wrocław

Jeśli stan budynku pozostawia wiele do życzenia, najlepiej zwrócić się do profesjonalnej firmy, której pracownicy specjalizują się w renowacjach elewacji we Wrocławiu. Dobiorą oni specjalne środki chemiczne, materiały budowlane oraz określą zakres prac, które pozwolą cieszyć się dobrym stanem fasad przez długi czas.

renowacja elewacji

Renowacja elewacji krok po kroku

Dobra firma zajmująca się renowacją elewacji nie przystąpi od razu do remontu ścian. Zanim pracownicy podejmą jakiekolwiek prace remontowe, muszą dokładnie zbadać stan budynku i zaplanować działania. Być może potrzebne będą dodatkowe kroki diagnostyczne jak pomiar wilgotności ścian, dzięki czemu odnowienie fasad wykonane zostanie w pełni profesjonalnie. Jednym z pierwszych kroków wykonywanych podczas renowacji elewacji jest usunięcie tzw. „luźnego” tynku. Pozbycie się najsłabszych ogniw w ścianie, oczyszczenie i zastąpienie ich nowym tynkiem pozwoli zachować mocne podłoże, które nie będzie wymagało kolejnego remontu przez najbliższe kilka lub kilkanaście lat. Po wypełnieniu ubytków w ścianie profesjonalna firma powinna nałożyć nową warstwę tynku, zabezpieczyć ścianę przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi i pozostawić fasadę do wyschnięcia. Pozostały już tylko prace końcowe polegające na pomalowaniu ścian (nakładanie farby można poprzedzić pokryciem powierzchni preparatem gruntującym, który wzmocni podłoże). Ważne, aby przed ostatecznym malowaniem upewnić się, że ze ściany usunięto w 100% wszelkie dziury i rysy. Wykonanie renowacji elewacji w dokładny sposób, z dbałością o szczegóły, zapewni komfortowe warunki mieszkalne oraz przywróci piękny wygląd fasadzie budynku.

 

zaufali nam

Zamów bezpłatne czyszczenie próbne

Jesteśmy pewni naszych wysokiej jakości usług, dlatego już teraz zamów
bezpłatne czyszczenie próbne i przekonaj się sam.